Sella Ronda – Val Gardena

Val Gardena- inaczej dolina Dolomitów w pełnym tego słowa znaczeniu wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Val Gardena to jeden z najważniejszych ośrodków narciarskich w Dolomitach. Jest podzielony na trzy stacje, które oferują wiele możliwości sportowych, kulturalnych i są położone w pięknej okolicznościach przyrody.

Miasta Ortisei (1236 m), Santa Cristina (1428 m) i Selva Gardena (1563 m) leżą na wysokości od 1200 m do 1700 m npm, ale okoliczne zbocza sięgają na wysokość ponad 2500 m. Najwyższy szczyt ma 3181 m npm. Okolica ta słynie nie tylko z tego, że co roku przyciąga wielu turystów – to przede wszystkim miejsce, w którym odbywają się słynne imprezy sportowe.

Ośrodek jest częścią regionu narciarskiego Dolomiti Superski i słynie jako prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych. Znajdują się tu trasy o wszystkich stopniach trudności o łącznej długości 175 km. Stoki obsługuje 80 wyciągów.

Val Gardena we włoskich Alpach to idealne miejsce do przeżycia najbardziej intensywnych wrażeń w sercu wyjątkowych Dolomitów przez cały rok. Krajobraz tego raju na świeżym powietrzu prześciga się w niezwykłych zjawiskach naturalnych, których można doświadczyć tylko tutaj w tak imponujący sposób. Przede wszystkim to wymarzony cel dla wymagających narciarzy chcących poznać najpiękniejsze Dolomity. To właśnie tam co roku organizowane są między innymi zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn, przeważnie w zjeździe i supergigancie, na trasie Saslong.

Opis do wyciągów

Szkolenia narciarskie dla dzieci i dorosłych (dodatkowa usługa):

Dla klientów biura podróży WGORKY przewidziany jest rabat w wysokości do -25 procent na szkolenie grupowe.

Kadra instruktorska

Kadra polskich instruktorów na najwyższym, międzynarodowym poziomie.

Podział na grupy

Podział na grupy pod względem umiejętności na podstawie ankiet oraz weryfikacji w pierwszym dniu szkoleniowym.

Elastyczność

Dla wszystkich dorosłych mamy również możliwość skorzystania z naszej oferty szkoleniowej w godzinach porannych i popołudniowych.

Różnorodność stoków

Szkolenie narciarskie dla dzieci na stokach Folgarida – Marilleva- Madonna di Campiglio, Livigno, Kronplatz, Pejo, Passo del Tonale.

Szkolenia narciarskie

Szkolenia narciarskie dla dzieci od 5 do 12 lat – zróżnicowane poziomowo grupy - do max. 8 osób.

Przedszkole narciarskie

Przedszkole narciarskie dla dzieci od 4 roku odbywa się na stokach: Folgarida, Tonale, Sella Ronda - Val Gardena, Marilleva, Livignio, Kronplatz - małe grupy do 4 osób.

Dzień podsumowujący

Piątek – dzień podsumowujący, kończący się zawodami narciarskimi lub sprawdzianem umiejętności narciarskich.

Firmowe kamizelki

Firmowe, zgorkowe kamizelki na czas szkolenia.

Hotele i apartamenty

3/5
Kronplatz
4-8 osób
od 4950 zł/7 dni
4/5
Tonale
Cena ustalana indywidualnie
/5
Val di Sole
2-8 osób
od 3800zł/apartament/7dni